ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8146033
*
nr 814 6033
Spegel
Blyinfattad, höjd: 80
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 19:51:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 23:08:34
1
150 kr
14/3 20:52:28
2
400 kr
18/3 14:33:41
3
300 kr
18/3 15:25:16
4
800 kr
18/3 15:44:18
2
700 kr
18/3 15:44:54
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 814 6033
Spegel
Blyinfattad, höjd: 80
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 23:08:34 | 1 | 150 kr |
14/3 20:52:28 | 2 | 400 kr |
18/3 14:33:41 | 3 | 300 kr |
18/3 15:25:16 | 4 | 800 kr |
18/3 15:44:18 | 2 | 700 kr |
18/3 15:44:54 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45